664 414 644   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oświetlenie hal

Oświetlenie hal

Oświetlenie pomieszczeń biurowych

Oświetlenie pomieszczeń biurowych

Pomiary oświetlenia awaryjnego i miejsc pracy

Pomiary oświetlenia awaryjnego i miejsc pracy

Kontrola obiektów - okresowe pomiary instalacji i sieci

Kontrola obiektów - okresowe pomiary instalacji i sieci

Inteligentne domy

Inteligentne domy

Inteligentny Dom

 

Zapraszamy na stronę naszego partnera : www.ampio.szczecin.pl

 

 

Z Ampio mamy możliwość budowania zarówno małych i tanich instalacji w niedużych mieszkaniach, poprzez duże domy po przemysłowe instalacje w biurowcach, hotelach, fabrykach i innych budynkach użyteczności publicznej. Jego rozproszona struktura nie ogranicza nam mocy obliczeniowej systemu. Jako że każdy moduł sam tworzy strukturę logiczną, czym więcej modułów tym większa moc obliczeniowa instalacji. Budowa małej instalacji w mieszkaniu jest możliwa z użyciem tylko paru modułów które nie będą miały większego wpływu na budżet całej inwestycji, a pozwoli nam na zastosowanie bardzo praktycznych rozwiązań sterowania. Jeśli w grę wchodzi duża instalacja przemysłowa, żaden problem. Instalację możemy rozbudowywać w zasadzie bez końca, a czym więcej modułów tym większa moc obliczeniowa, logika, a w efekcie większe możliwości. Każdy moduł będzie odpowiadał za logikę części instalacji co gwarantuje nam wysoką niezawodność systemu.

Ampio to magistralny system inteligentnej automatyki budynku o strukturze logiki (inteligencji) rozproszonej. W przeciwieństwie do systemów scentralizowanych, za logikę systemu odpowiadają tu wszystkie moduły systemu, a nie jednostka centralna zwykle oparta na jakimś systemie operacyjnym. W Ampio każdy moduł (przekaźnik, ściemniacz, czujnik, moduł wejść, panel itp.) jest samodzielnie działającą jednostką, zdolną wysłać informacje do innych modułów, przyjąć informacje z innych modułów, przeanalizować je i wykonać odpowiednio zaprogramowane czynności. W konkurencyjnych systemach scentralizowanych za logikę odpowiada centrala, która w razie awarii lub zawieszenia się jej systemu operacyjnego unieruchomi nam całą logikę systemu. W Ampio utracenie logiki jest prawie niemożliwe, ponieważ ewentualna awaria jakiegoś modułu unieruchomi co najwyżej obwód za który owy moduł odpowiada, bądź tylko część logiki która jest zaprogramowana w danym module. Porównanie działania systemu rozproszonego Ampio do systemu zcentralizowanego.

W Ampio do wymiany danych pomiędzy modułami używa się znanej i sprawdzonej magistrali komunikacyjnej CAN firmy Bosch. Magistrala ta która powstała już w latach osiemdziesiątych do tej pory jest ciągle unowocześniana, należy do jednej z najbardziej niezawodnych i odpornych na zakłócenia magistrali na świecie. Jest najczęściej wykorzystywaną magistralą zarówno w przemyśle automatyki budynków jak i motoryzacyjnym, zapewniając między innymi niezawodną komunikację pomiędzy systemami bezpieczeństwa w samochodach.

Za pomocą modułów integracyjnych system Ampio możemy zintegrować z innymi systemami stosowanymi w budownictwie. Do wyboru mamy konwertery magistral z magistrali CAN na inne często stosowane w przemyśle i bodownictwie magistrale takie jak ModBus, RS 232, RS 485. System Ampio możemy zintegrować nie tylko z systemem alarmowym SATEL integra, ale także z systemami grzewczymi, klimatyzacyjnymi, wentylacyjnymi, systemami zasilania awaryjnego, monitoringu wizyjnego i zarządzać nimi z jednego centralnego panela LCD, bądź urządzeń mobilnych.